Tasarım harikası, fitness bisikleti, ev aksesuarı: Ciclotte

CiclotteCiclotte, tasarım, biçim ve teknoloji ile geleneksel çizgilerin yeniden yorumlanmasıyla ortaya çıkan bir fitness bisikletidir.

Ciclotte’un konsepti, “tasarım”ı rutin hayatımıza entegre etme ihtiyacından yola çıkılarak yaratılmıştır. Bu konsept aynı zamanda iş yaşamı ve sosyal hayatın tek bir boyutu paylaştığı çağdaş yaşamın gerçek bir ifadesi olmuştur.

Şüphesiz Ciclotte, bu segmentteki diğer tüm fitness bisikletlerinden farklıdır. Her zaman fonksiyonel özellikleri ön planda olan fitness bisikletlerinin geleneksel tasarımlarını rafa kaldırmış ve yeni bir çığır açmıştır.

Ciclotte, Milano'lu genç İtalyan Profesör Luca Schieppati tarafından tasarlanmıştır. Kendisi Milano Politeknik Üniversitesi Endüstriyel Dizayn Bölümü mezunu olup halen Avrupa Dizayn Enstitüsü’nde (IED Moda Lab) kariyerine devam etmektedir.

Bir tasarım harikası olan Ciclotte, kompozit malzeme sektöründe 30 yılı aşkın süredir ileri teknoloji çözümler geliştiren Bergamo merkezli İtalyan Lamiflex Grup tarafından üretilmektedir. Lamiflex kompozit ürün ve bileşenleri günümüzde mobilya, aydınlatma ve havacılıktan medikal, tekstil ve spor ürünlerine kadar pek çok değişik alanda kullanılmaktadır. Lamiflex Grup’un Luca Schieppati olan işbirliği, grubun genç İtalyan tasarımcılara destek olma amacıyla yürüttüğü projelerden sadece bir tanesi olarak değerlendirilebilir.

İletişim Bilgilerimiz


Bayar Caddesi Anadolu Sitesi A Blok No:38/33, 34736 Kozyatağı İSTANBUL


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


İstanbul: +90 (533) 364 4121
İstanbul: +90 (533) 345 1328
Ankara: +90 (533) 689 3185

KronoSpor @ Twitter