Sıkça Sorulan Sorular

Elimizdeki verilere göre bisiklet kullanmasını bilen çok az sayıdaki kişi ilk binişte kullanmayı becerememiştir. Her yeni ve farklı üründe olduğu gibi alışmak kısa bir zaman alıyor, ancak kullanması kolay ve göründüğünden çok daha sağlam ve dengeli.
Hayır, normal bir bisiklet ya da scooter sürmek ne kadar denge gerektiyorsa o kadar.
Elimizdeki verilere göre genellikle sürücüler 5 dakika içinde alışmış oluyorlar, kimi zaman bu sadece 30 saniyede bile gerçekleşebiliyor.
ElliptiGO kullanmak bisiklet kullanmaya benzer. Yoğun trafikte ise normal bir bisiklete kıyasla en büyük avantajı kullanıcının daha yüksekte olmasından dolayı tüm vücudunun diğer motorlu/motorsuz taşıt sürücüleri ve aynı zamanda yayalar tarafından çok daha kolay farkedilebilir ve görülebilir oluşudur.
3C modelinin 3 adet, 8C’nin 8 adet ve 11R’nin 11 adet vitesi bulunmaktadır. Vitesler arka tekerlek poyrasında olup sürücü bunları gidonlar üzerindeki değiştiriciden kolayca değiştirebilir. ElliptiGO’da vites değiştirmek için hareket halinde olmanız gerekmez.
Önü kapalı ve yüksek topuğu olmayan hemen hemen her tür ayakkabı ile sürülebilir. Rahat ve hava geçirgenliği yüksek olduğu için biz spor ayakkabı ile sürülmesini tavsiye ediyoruz.
ElliptiGO’nun en harika özelliklerden bir tanesi değişik boyuttaki insanların çok az ya da hiç ayarlama yapmaya gereksinim duymadan aynı makineyi kullanabilmeleridir. Farklı boyuttaki insanlar için kadro ve selenin değişik şekillerde ayarlanması gerektiği normal bisikletlerin aksine birçok kişi hiçbir ayarlama yapmadan ElliptiGO ile rahatça test sürüşü yapabilir. Daha uzun sürüşler için kullancının farklı fiziksel özelliklerine göre ElliptiGO çok kısa sürede ayarlanabilir. Gidonların yüksekliği, sürücü ile arasındaki mesafe, adım uzunluğu ve ayak pozisyonu istenilen şekilde ayarlanabilir olup kadronun kendisi sabittir. Maksimum kullanıcı ağırlığı 113,4 kg ve uygun kullanıcı boyu aralığı 1,52 - 2,03 m’dir.
ElliptiGO çok dayanıklı ve sağlam bir çift-ayaklık ile donatılmıştır. Ancak sürcünün ağırlığına göre dizayn edilmediği için ayaklık açık iken kesinlikle ElliptiGO üzerinde sürücü olmaması gerekir. Böyle bir durumda kadro ve ayaklık zarar görebilir ve bu da garanti şartlarını hükümsüz kılar.
ElliptiGO, en yüksek performansını asfalt yolda vermek üzere dizayn edilmiş olsa da genel anlamda yol bisikletinizi sürmek isteyebileceğiniz heryerde (asfalt yol, bisiklet yolları, toprak yol, vs.) kullanabilirsiniz. Tekerlek özellikleri ve kadronun alçak olmasında ötürü off-road kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.
3C modeli 19,1 kg, 8C modeli 20 kg, 11 R modeli ise 17,9 kg’dır.
ElliptiGO; sürücünün vücut ağırlığını kullanarak hareket etmesi prensibine göre dizayn edildiği için mükemmel bir tırmanma aracıdır. Aslında tırmanma belkide ElliptiGO'nun en iyi yaptığı şey. Zira ElliptiGO 11R 11 vitese ve 8C 8 vitese sahiptir, kulanıcı bu modellerde dik yokuşlara rahatça tırmanmak için geniş bir vites aralığında seçim yapma şansına sahiptir. Sıkı bir egzersiz olduğu için genellikle rampa tırmanmayı her türlü antreman programına dahil ederiz. 3C modeli daha ziyade düz araziler ve %5’e kadar eğimi olan rampalar için tasarlanmıştır. 3C hafif tepeleri, otoyol üst geçitlerini ve hafif tırmanmaları alt edebilir ancak yaşadığınız yerde dik yokuşlar bulunuyor ise 8C veya 11R sizin için daha iyi bir seçim olacaktır. ElliptiGO'nun bu konuya ilişkin performansını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.


ElliptiGO'nun normal şartlarda sürüş hızı saatte yaklaşık 24 km’dir. Güçlü bir kullanıcı düz yolda saatte 32 km’ye ve hatta daha güçlü bir kullanıcı saatte 40 km hıza erişebilir. ElliptiGO kullanıcıları normal bisiklet kullanıcılarına göre daha yüksek hava direncine maruz kalır. Bu; rampa inerken ElliptiGO kullanıcısının hızı kontrol altında tutmasına (sürücü nadiren saatte 48 km hız limitini aşabilir) imkan verir ve bu sayede büyük bir avantaj sağlar. Bu durum aynı zamanda ElliptiGO kullanıcısının antremanını normal bisikleti kullanıcısına oranla daha kısa sürede yapabilmesine de imkan tanır.
ElliptiGO'da dönüş ve fren kullanımı bir scooter veya normal bisiklet kullanırken dönüş veya fren yapmaya çok benzer.
Evet. ElliptiGO CycleOps Fluid 2 Stationery Trainer ve Kinetic Rock and Roll Trainer sabitleyici sehpaları ile iç mekanlarda da rahatça kullanabilirsiniz. Her iki aksesuar da ElliptiGO'nu 20"lik arka tekerleği ile uyumlu olabilmesi açısından küçük birer tekerlek uyarlayıcısı gerektirir. Sözkonusu uyarlayıcılar, aksesuarları sipariş ettiğinizde aksesuarlarla birlikte elinize ulaşacaktır. Her iki sabitleyici hakkında daha detaylı bilgiyi Aksesuarlar bölümünde bulabilirsiniz. ElliptiGO'nun Stationery Trainer üzerinde nasıl performans gösterdiğini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.


Ayak ucu kafesleri en popüler aksesuarımızdır, ancak kullanılıp kullanılmaması kişisel bir tercihtir. Kafeslerden destek alıp ayağınızı daha güçlü bir şekilde çevirmenize imkan sağlayarak eliptik hareket veriminizi artırmak için tasarlanmışlardır. Ayrıca kafesler olmadan kullanmaya kıyasla bu şekilde her adımınızda daha fazla güç üretirsiniz. Bu, özellikle rampa tırmanırken daha fazla ön plana çıkar. Normal şartlarda ayağınız yukarı doğru çıkmaya meyilli iken ayak ucu kafesleri kullandığınızda ayağınız için ilave bir direnç sağlayacağından rampa çıkma hareketinize kuvvet ilave ederek katkıda bulunur, her adımda daha fazla güç uygulayabilirsiniz. Ayak ucu kafesleri aynı zamanda ayaklarınızı pedallar üzerinde tutmanıza yardımcı olarak rampa inişlerinde ve engebeli arazilerde (kaldırım ve bozuk yollarda) manevra yaparken ilave konfor ve stabilite sağlar. Ayak ucu kafeslerimiz, kullanıcının ayağını içerisinde sabitlemesi için dizayn EDİLMEMİŞTİR, dolayısıyla bisikletlerdeki ayak sabitleyici pedallar gibi değillerdir. Gerekli durumlarda ayağınızı kolaylıkla içlerine sokuyor ve çıkartabiliyor olmanız gerekir.
California Üniversitesi (San Diego) Egzersiz ve Fiziksel Aktivite Araştırma Merkezi'nde (EPARC) yapılan ElliptiGO kullanma, koşu ve normal bisiklet sürme aktivitelerinin karşılaştırıldığı bir metabolik test çalışması yapılmıştır. Çalışma sonuçları göstermiştir ki; ElliptiGO sürmek, aynı hızda bisiklet sürmeye göre %33 daha fazla efor sarfettirmektedir. Yine aynı çalışma sonuçlarına göre saatte 25,7 km hızla ElliptiGO kullanmak saatte 12,1 km hızla koşma ile, saatte 29,8 km hızla kullanmak ise saatte 13.8 km hızla koşma ile aynı efor seviyesine sahiptir.

Çalışma detaylarını görmek için yandaki ikona tıklayın.

Her üç aktiviteyi kıyaslamak için online kalori hesaplama modelimizi görüntülemek üzere yandaki ikona tıklayın.
Elbette! Hangi modeli denemek istiyorsanız, ilgili modelin olduğu bölüme gidip “DENEMEK için tıklayın!” kısmına girip ilgili formu doldurmanız ve göndermeniz yeterli olacaktır. Görevli personelimiz size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.
Pedala basma sürecinde sürücünün ayağı üzerindeki belli bir noktanın lineer mesafede kat ettiği uzunluğa adım uzunluğu nedir. ElliptiGO’nun adım uzunluğu tipik bir iç mekan eliptikal cihazınınkine göre daha fazladır. ElliptiGO adım uzunluğu maksimum 63,5 cm ve minimum 40,6 cm olacak şekilde ayarlanabilir. Çoğu iç mekan eliptikalinin adım uzunluğu sabit olup 48,3 cm civarındadır. Uzun adım uzunluğunun, sürüş esnasında koşuyormuşsunuz gibi hissetmenizi daha fazla sağladığını da keşfetmiş bulunuyoruz.
Tıpkı diğer fitness ekipmanlarında olduğu gibi en iyi performansı almanız için ElliptiGO’nuza düzenli olarak bakım uygulamalısınız. Her kullanımdan önce ve sonra temizlik yapmak düzgün bir çalışma performansı sergilemesini sağlar. Lastiklerin hava basıncını tavsiye edildiği üzere 85 PSI’da tutmanız, kablo ve frenleri düzgün çalıştığından emin olmak için rutin olarak kontol etmeniz ElliptiGO’nuzu en üst performansa taşıyacaktır. Temizliğe dair daha fazla bilgi için sitemiz içindeki ilgili videoları izlemenizi tavsiye ederiz.
ElliptiGO’nun üzerindeki her parçanın ömrü sürücü ağırlığı, kullanma sıklığı, kullanma süresi, üzerinde sürüş yapılan yolun kalitesi, sürüş şiddeti, sürüş tekniği, kullanırken ve muhafaza ederkenki mevsimsel şartlar, bakımında gösterilen özen gibi birçok faktöre dayanmaktadır. Frenler, lastikler, iç lastikler ve kablolar yataklar veya üzerinde çalışan yük tekerlerine göre her zaman daha çabuk aşınmaya ve yıpranmaya meyillidir. Parçaların ne kadar süre dayanması ve ne zaman kontrol edilmesi gerektiğine dair fikir vermesi açısından Genel Bakım Çizelgemize göz atın.
Hayır, yataklar kayma yerine sürtünme kullanılarak yük tekerlerinin çalışmasını sağlar. Yataklar ve yük tekerleri akıcı çalışmaları için lubrikasyonlu olarak üretimiştir. Bu aksamın yağlanması yük tekerlerinin dönmelerini etkileyerek kullanım sırasında kaymalarına yol açar. Yağlamak ayrıca buralarda daha fazla toz ve pislik birikmesine yol açarak çok iyi temizlenmemesi halinde bu aksamın aşırı yıpranmasına neden olur. Kullanımdan önce veya sonra yataklar ve yük tekerlerinin hafif nemli bir bezle temizlenmesi bu aksamın çalışma performansını artırır.

İletişim Bilgilerimiz


Bayar Caddesi Anadolu Sitesi A Blok No:38/33, 34736 Kozyatağı İSTANBUL


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


İstanbul: +90 (533) 364 4121
İstanbul: +90 (533) 345 1328
Ankara: +90 (533) 689 3185

KronoSpor @ Twitter