Halatlı egzersizde dünya otoritesi şimdi Türkiye'de

MarpoMarpo Kinetics 2006 yılında aslen mühendis olan eski milli judocu ve koçu Marius Popescu tarafından kurulmuştur. Spor kariyeri boyunca 13 yıl Amerikan Judo Milli Takımı ile yarışmalara katılan Marius Popescu, aynı zamanda dünya şampiyonu olan 1993 yılı takımının ve 1996 yılı ABD olimpiyat takımının üyesidir. Aktif spor hayatını tamamladıktan sonra Marius San Jose Eyalet Üniversitesi’nde koçluk yapmış olup halen judo sporunu öğretmeye ve tanıtımına yardımcı olmaya devam etmektedir.

Yarışmalara katıldığı yıllar boyunca tırmanma halatları ile antreman yapan Marius, bu etkileyici çalışma yönteminin ne kadar önemli olduğunun farkına varmış olup ilerleyen yıllarda halatlı egzersizi diğer fitness çalışma programlarına entegre edip uygulamak onun için bir amaç haline gelmiştir. Bu şekilde ortaya çok fonksiyonel ve etkili bir ürün yelpazesi çıkmıştır.

İlk prototipini evinin garajında geliştiren Marius, dünya çapındaki antrenörlerce takdir edilen egzersiz protokollerini yaratmak için kinesiolojistler ile birlikte çalışmıştır. Başlangıçta özellikle kavrama tekniklerini geliştirmek üzere sadece judoculara yönelik olarak tasarlanan Marpo cihazı, zaman içinde gelişerek güç, dayanıklılık, kardiyovasküler kondisyon ve her spor branşına özgü onlarca farklı antreman yapmaya imkan tanıyan dünyanın ilk ve tek halat egzersiz cihazı olmuştur. Marpo Kinetics’in tüm modelleri geleneksel kardiyo egzersiz aletlerinden daha fazla kalori yakımı sağladığı gibi, güç kazanımına yönelik egzersizlerde diğer aletlerin üzerinde performans sergileyerek çok yönlü ve verimli olduklarını kanıtlamışlardır.

MarpoBugün Marpo Kinetics Halat Egzersiz Aletleri 30’dan fazla ülkede değişik büyüklüklerdeki spor salonu, rehabilitasyon ve fitness merkezinin yanısıra itfaiye istasyonları ve Amerikan Deniz Kuvvetleri ile ordusunda da kullanılmakta olup cross fit antremanları için özellikle tavsiye edilen cihazların başında gelmektedir.

Tarih boyunca en doğal fiziksel aktivitelerden biri olarak kabul edilen halatla tırmanma, kuvvet ve dayanıklılığı artırmasının yanısıra tüm üst vücut kaslarını çalıştırır. Muhteşem tasarım ve kinestetik tecrübe Marpo Kinetics’de buluştu. Fitness dünyasındaki bu devrimi siz de keşfedin!

İletişim Bilgilerimiz


Bayar Caddesi Anadolu Sitesi A Blok No:38/33, 34736 Kozyatağı İSTANBUL


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


İstanbul: +90 (533) 364 4121
İstanbul: +90 (533) 345 1328
Ankara: +90 (533) 689 3185

KronoSpor @ Twitter