Waterflex: Su Altı Fitness Uzmanı

WaterFlexWaterFlex, Fransa'nın Provence şehrinin kalbinde, atalarının gelenekçi birikimi ile gençlerin yenilikçi yaklaşımı birleşerek doğdu. Yüksek kaliteli su altı fitness ekipmanlarının tasarımı ve üretimi konusunda bir dünya lideri olan Fransız Poolstar firmasının markası olan WaterFlex, 25’den fazla ülkede profesyonellerin beklenti ve taleplerini karşılayacak yüksek kalitede bir ürün yelpazesi sunuyor.

Aquabiking

Aquabiking, fitness ve spor kulüpleri, fiziksel terapi klinikleri, rehabilitasyon merkezleri, Spalar, Spa otelleri, eğlence ve sportif aktivitelere önem veren tüm oteller ve hatta havuz imkanına sahip tüm sporseverler tarafından benimsenen yeni bir su altı spor disiplinidir. Suyun iyileştirici ve rahatlatıcı gücünden faydalanarak kullanıcısına eklemlerini zorlamadan ağrısız spor yapma imkanı verir. Aktivite, 30 dakika ile 1 saat arasında müzik eşliğinde su altında pedal çevirmekten ibarettir. Stresten arındırıcı etkisi garanti edilmektedir.

Su altında pedal çevirmek, vücudu forma sokmak, bölgesel incelme sağlamak, güç kazanmak ve kardiyovasküler gelişim sağlamak için idealdir. Aquabiking ile her antremanda 250 ile 500 kalori yakmak mümkündür. Bu, yaklaşık 45 dakikalık Zumba dersine eşdeğerdir. Ayrıca sakatlık sonrası fizik tedavi amaçlı eklem egzersizleri için birçok uzman doktor tarafından tavsiye edildiği de unutulmamalıdır.
Aquabiking Faydaları
Su altı bisikleti ile çalışırken, su bacaklarınızın üzerinde masaj etkisi yaparak kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede bacaklarınızı hiç olmadığı kadar hafif ve rahatlamış hissedersiniz. Hızlanan kan dolaşımı ile birlikte kalp sağlığınız korunur, karın ve bacak kaslarınız güçlenir.

Aquabiking ayrıca selülitlerin azaltılması, vücutta birikmiş fazla suyun atılması ve bacakların güzelleştirilmesine de yardımcı olur. 

Kimler içindir?

AquaBiking, kalp sorunu olanlar hariç fiziksel durumu ne olursa olsun, herkes içindir. Herkes yapacağı egzersizin zorluk derecesini kendine göre ayarlayabilir. İleri yaşta olanlar için yumuşak bir egzersiz imkanı sağlayabildiği için idealdir. Aynı zamanda eklem problemleri olanlar ve hamileler de AquaBiking’den faydalanabilir.

İletişim Bilgilerimiz


Bayar Caddesi Anadolu Sitesi A Blok No:38/33, 34736 Kozyatağı İSTANBUL


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


İstanbul: +90 (533) 364 4121
İstanbul: +90 (533) 345 1328
Ankara: +90 (533) 689 3185

KronoSpor @ Twitter